Osiągnięcia uczniów V Liceum Ogólnokształcącego 2009/2010

- Olimpiada Filozoficzna – etap szkolny,
- Konkurs Wiedzy o Samorządzie terytorialnym – etap szkolny,
- Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Krąg” – 3 wyróżnienia,
- Wojewódzki Konkurs „Parlament Europejski a prawa człowieka” – I miejsce,
- Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym – etap rejonowy 2 uczniów,
- Konkurs „90-rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości”- 3 uczniów wyróżnienie,
- Konkurs „100- rocznica istnienia Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej”- III miejsce, wyróżnienie,
- Konkurs fotograficzny „ życie obok nas” – udział,
- Konkurs literacki i multimedialny „ Pontyfikat zapisany w naszych myślach, sercach pamięci …” – udział w finale 3 uczniów,
- Konkurs „Fortyfikacje i obiekty militarne w kujawsko-pomorskim” – udział,
- Konkurs plastyczny na plakat zachęcający do udziału w wyborach do PE w czerwcu 2009, I i III miejsce oraz wyróżnienie,
- Konkurs multimedialny „Rola i miejsce Parlamentu Europejskiego w Unii Europejskiej” – III miejsce,
- Konkurs plastyczny „ Ty proponujesz –Unia finansuje”- I i II miejsce, 3 wyróżnienia,
- Konkurs „ Zabytek wart zadbania”, udział,
- Wojewódzki Konkurs Geograficzny „Mapa bez tajemnic” – 2 uczniów zakwalifikowanych do etapu rejonowego;
- Konkurs geograficzny „ Atrakcje rynków turystycznych Polski i świata” – etap szkolny;
- Międzyszkolny Konkurs Przedstawień Anglojęzycznych – I miejsce,
- III Przegląd Małych Form Teatralnych „Maski 2009”- nagroda indywidualna, wyróżnienie,
- Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajachanglosaskich, etap, szkolny,
- Przegląd Piosenki Obcojęzycznej – udział,
- Konkurs „Młode Talenty” – III miejsce i wyróżnienie,
- Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie – etap szkolny,
- Konkurs literacki „Darujesz krew – darujesz nadzieję” – III miejsce,
- Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK – etap rejonowy, III miejsce,
- Konkurs plastyczny „LOP dawniej i dziś – zakładka” – udział,
- Konkurs plastyczny – „ Barwy jesieni” – udział,
- Prezentacja Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych,
- Konkurs plastyczny „ Bezpieczne życie 2009” – 2 wyróżnienia, - Konkurs plakatowy – „Obrona cywilna wokół nas- 2009” – wyróżnienie, udział w etapie rejonowym,
- Liga Korespondencyjna LO dziewcząt i chłopców – 5 miejsce,
- Mistrzostwa Miasta w piłce siatkowej plażowej chłopców – udział,
- Mistrzostwa Miasta w Indywidualnych Biegach Przełajowych – udział,
- Mistrzostwa Miasta w Sztafetowych Biegach Przełajowych – udział,
- Piłka siatkowa chłopców – 4 miejsce we Włocławku,
- Mistrzostwa Miasta w piłce nożnej chłopców – udział,
- Mistrzostwa Miasta w ergometrach wioślarskich – udział,
- I Turniej Integracyjny Osób Niepełnosprawnych – I miejsce,
- Bieg im. księdza Jerzego Popiełuszki – I i II miejsce,
- Piłka siatkowa dziewcząt – 5 miejsce we Włocławku,
- Bieg Niepodległości w Goreniu – 4 miejsce drużynowo,
- Halowy Miting Lekkoatletyczny – I miejsce,



Osiągnięcia uczniów Gimnazjum nr10 2009/2010

- Konkurs Wiedzy o Samorządzie terytorialnym – etap szkolny,
- Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Krąg” – udział,
- Konkurs „Fortyfikacje i obiekty militarne w kujawsko-pomorskim – udział,
- Ogólnopolski konkurs „Stypendiada” („I ty bądź czytelny”, „Ortograf”), udział, wyróżnienie,
- Konkurs informatyczny „Flora i fauna Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej” – udział,
- Konkurs plastyczny – „Barwy jesieni” – wyróżnienie,
- Konkurs plastyczny „LOP dawniej i dziś – zakładka” – udział,
- Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy Sezam 2008, 36 miejsce na 336 uczestników,
- Konkurs plakatowy – „Obrona cywilna wokół nas – 2009”- wyróżnienie,
- Bieg Niepodległości w Goreniu – 5 miejsce drużynowo,
- I Turniej Integracyjny Osób Niepełnosprawnych – I miejsce,
- Bieg im. księdza Jerzego Popiełuszki – I miejsce,
- Mistrzostwa Miasta w Indywidualnych Biegach Przełajowych – udział,
- Mistrzostwa Miasta w Sztafetowych Biegach Przełajowych – udział,
- Liga Lekkoatletyczna – IV miejsce zespołowo,
- Mityng o Uśmiech Dziecka – I, IV, VI miejsce,
- Halowe zawody lekkoatletyczne – dziewczęta – I miejsce skok w dal, I miejsce 300m,
II miejsce 30m, III miejsce 30m,
- Integracyjny Mityng Lekkoatletyczny – I miejsce drużynowo,
- Mistrzostwa miasta w ergometrach wioślarskich dziewczęta – udział,



1 czerwca 2009r. ogłoszony został konkurs Zdarzyło się 20 lat temu w Polsce. ... Patronat nad konkursem objęli Marszałek Sejmu RP i Minister Edukacji Narodowej. Współorganizatorzy to Centrum Edukacji Obywatelskiej i Kuratoria Oświaty. Konkurs przeprowadzany był w szkołach w dniach od 4 do 18 czerwca 2009r. Ogłoszenie wyników na etapie centralnym odbyło się 11 września w gmachu Sejmu.
17 września 2009r. w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się podsumowanie etapu wojewódzkiego konkursu. Wojewoda Kujawsko-Pomorski Rafał Bruski oraz Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Iwona Waszkiewicz wręczyli dyplomy i nagrody uczniom, których prace zostały wyróżnione na etapie wojewódzkim i przesłane do komisji etapu centralnego. W finale etapu centralnego znalazły się prace naszych uczennic:
- Adrianny Piekarskiej III c
- Edyty Krępeć II c
- Marty Góralczyk III a
Wyróżnione uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz albumy o tematyce przyrodniczej.

Osiągnięcia uczniów V Liceum Ogólnokształcącego 2008/2009

Olimpiada Filozoficzna- etap szkolny,
Konkurs Wiedzy o Samorządzie terytorialnym- etap szkolny,
Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Krąg”- 3 wyróżnienia,
Wojewódzki Konkurs „Parlament Europejski a prawa człowieka”- I miejsce,
Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym- etap rejonowy 2 uczniów,
Konkurs „90-rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości”- 3 uczniów wyróżnienie,
Konkurs „100-rocznica istnienia Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej”- III miejsce, wyróżnienie,
Konkurs fotograficzny „Życie obok nas”- udział,
Konkurs literacki i multimedialny „Pontyfikat zapisany w naszych myślach, sercach i pamięci...”- udział w finale 3 uczniów,
Konkurs „Fortyfikacje i obiekty militarne w kujawsko- pomorskim”- udział,
Konkurs plastyczny na plakat zachęcający do udziału w wyborach do PE w czerwcu 2009, I i III miejsce oraz wyróżnienie,
Konkurs multimedialny „Rola i miejsce Parlamentu Europejskiego w Unii Europejskiej”- III miejsce,
Konkurs plastyczny „Ty proponujesz- Unia finansuje”- I i II miejsce, 3 wyróżnienia,
Konkurs „Zabytek wart zadbania”, udział,
Wojewódzki Konkurs Geograficzny „Mapa bez tajemnic”- 2 uczniów zakwalifokowanych do etapu rejonowego;
Konkurs geograficzny „Atrakcje rynków turystycznych Polski i świata”-etap szkolny;
Międzyszkolny Konkurs Przedstawień Anglojęzycznych- I miejsce,
III Przegląd Małych Form Teatralnych „Maski 2009”- nagroda indywidualna, wyróżnienie,
Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach anglosaskich, etap szkolny,
Przegląd Piosenki Obcojęzycznej- udział,
Konkurs „Młode Talenty”- III miejsce i wyróżnienie,
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie- etap szkolny,
Konkurs literacki „Darujesz krew- darujesz nadzieję”- III miejsce,
Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK- etap rejonowy, III miejsce,
Konkurs plastyczny „LOP dawniej i dziś- zakładka”- udział,
Konkurs plastyczny- „Barwy jesieni”- udział,
Prezentacja Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych,
Konkurs plastyczny „Bezpieczne życie 2009”- 2 wyróżnienia,
Konkurs plakatowy- „Obrona cywilna wokół nas- 2009”- wyróżnienie, udział w etapie rejonowym,


Osiągnięcia uczniów Gimnazjum nr10 2008/2009

Konkurs Wiedzy o Samorządzie terytorialnym- etap szkolny,
Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Krąg”- udział,
Konkurs „Fortyfikacje i obiekty militarne w kujawsko- pomorskim”- udział,
Ogólnopolski konkurs „Stypendiada”(„I ty bądź czytelny”, „Ortograf”), udział, wyróżnienie,
Konkurs informatyczny „Flora i fauna Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej”- udział,
Konkurs plastyczny- „Barwy jesieni”- wyróżnienie,
Konkurs plastyczny „LOP dawniej i dziś- zakładka”- udział,
Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy Sezam 2008, 36 miejsce na 336 uczestników,
Konkurs plakatowy- „Obrona cywilna wokół nas- 2009”- wyróżnienie,
Bieg Niepodległości w Goreniu- 5 miejsce drużynowo,
I Turniej Integracyjny Osób Niepełnosprawnych- I miejsce,
Bieg im.księdza Jerzego Popiełuszki- I miejsce,
Mistrzostwa Miasta w Indywidualnych w Biegach Przełajowych- udział,
Mistrzostwa Miasta w Sztafetowych Biegach Przełajowych- udział,
Liga Lekkoatletyczna- IV miejsce zespołowo,
Mityng o Uśmiech Dziecka- I, IV, VI miejsce,
Halowe zawody lekkoatletyczne- dziewczęta- I miejsce skok w dal, I miejsce 300 m, II miejsce 30m, III miejsce 30m,
Integracyjny Mityng Lekkoatletyczny –I miejsce drużynowo,
Mistrzostwa miasta w ergometrach wioślarskich dziewczęta- udział,



W 2008 r. dziewczęta z Gimnazjum nr 10 zajęły III miejsce w Mistrzostwach Miasta Włocławka w piłce nożnej. Uczennice pod opieką p. Joanny Frontczak i p. Elżbiety Mikołajewskiej ambitnie grały w każdym meczu, a o wejściu do finału zadecydowały
rzuty karne.


Piłkarki nożne:
Daria Czarnecka
Anna Inczewska
Alicja Rzepka
Karolina Michalak
Sandra Antczak
Agata Erenc
Justyna Twardowska
Karolina Grzelak
Klaudia Łuczyńska
Martyna Gołębiewska - bramkarka

W 2008 roku dziewczęta V LO zajęły III miejsce we Włocławku w Lidze Korespondencyjnej (lekka atletyka) szkół ponadgimnzjalnych. Uczennice pod opieką p. Joanny Frontczak i p. Przemysława Woźniaka brały udział w zawodach w rzucie jesiennym i wiosennym. Suma punktów uzyskanych w poszczególnych konkurencjach pozwoliła na odebranie pucharu z rąk przewodniczącego SZS p. Marka Wódeckiego.
Lista startujących uczennic:
Anna Chybińska 100m
Daria Krajewska 100m
Dorota Szwankowska 100m
Marta Kapelińska 400m
Marlena Mendel 400m
Marta Piechota 800m
Ewelina Dębicka 800m
Kamila Osmałek skok w dal
Joanna Filińska skok w dal
Patrycja Jaskrowska skok w dal
Natalia Waśniewska skok wdal
Lidia Raźniewska pchnięcie kulą III miejsce indyw.
Aleksandra Marczak pchnięcie kulą
Karolina Kuropatwińska pchnięcie kulą



Koniec I semestru roku 2007/2008 zaowocował
w sukcesy sportowe. Chłopcy z V LO pod opieką
p. Józefa Nowaka zostali Mistrzami Miasta Włocławka
w piłce siatkowej. W rozgrywkach rejonowych zajęli
III miejsce.

 


w koszykówce pod opieką p.
Joanny Frontczak i p. Przemy- sławaWoźniaka w finale Mistrzostw Miasta uległy rywalkom i zajęły IV miejsce wśród szkół ponad- gimnazjalnych.

Dziewczęta z V LO miały troszkę mniej szczęścia. W siatkówce pod opieką p. Piotra Tadycha zajęły IV miejsce w mieście, 


Drużyna V LO Piłka Siatkowa Chłopców

1. Kieler Jakub - kapitan IIIb (przyjęcie/atak)
2. Piekarski Mateusz - IIIb
(atakujący)
3. Nowak Mateusz - IIb
(przyjęcie/atak)
4. Cholewa Artur - IIb
(wystawiający)
5. Barański Radosław - IIf
(wystawiający)
6. Bartosiak Rafał - IId
(atakujący)
7. Pietrzak Damian - IIc
(przyjmjący)
8. Włodarczyk Bartosz - IId
(wystawiający)
9. Trząsalski Łukasz - Id
(przyjęcie)
10. Gajewski Mateusz - IIId
(atakujący)

Drużyna V LO Piłka Siatkowa Dziewcząt
Justyna Pawlicka kl III f
Zofia Górska kl III f
Natalia Podufalska kl III f #7
Magdalena Wojnarowska kl IIIc #5
Joanna Zambrzycka kl IIIc #4
Marta Paprocka kl IIIa #9
Sylwia Cybulska kl IIa #11
Alicja Burmistrzak kl IIa #6
Daria Filipiuk kl IId #8








Uczennice naszej szkoły Marlena Ertman z klasy IIIB
i Agnieszka Dolińska absolwentka VLO reprezentowały Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie
w Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbyły się
w 2006 roku w Bydgoszczy.
Bieg Kujawiaka
Bieg Kujawiaka, W-wek,  maj 2006

Obecnie Marlena jest uczennicą II klasy V LO, której wychowawcą jest mgr inż. Lubow Orłowska.
Oprócz tego, że Marlena jest wybitnym sportowcem jest też bardzo dobrą uczennicą.

Rowing Baltic Cup - Poznań, 2006
Marlena Ertman uczestniczyła w dniach
1-5 listopada 2006 roku w konsultacjach
Kadry Narodowej Juniorek w Wałczu. Po zaliczeniu wszystkich sprawdzianów została zakwalifikowana do kadry zawodników reprezentujących nasz kraj w zawodach międzynarodowych.
...
- Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Kaliszu 2004 - I miejsce w kat. ósemka ze sterniczką,
- Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Kruszwicy 2005 - II miejsce w kat. ósemka ze sterniczką,
- Mistrzostwa Polski Juniorów w Bydgoszczy 2006 - II miejsce w kat. czwórka bez sterniczki,
- Eliminacje do Międzynarodowych Regat Baltic Cup w Kruszwicy 2006 - I miejsce w kat. dwójka bez sterniczki,
- Baltic Cup - Międzynarodowe Regaty - V miejsce w kat. dwójka bez sterniczki, dyst. 2000m oraz II miejsce w kat. dwójka bez sterniczki, dyst. 500m.



Malta, Poznań

Marlena zajęła II miejsce
w czwórce bez sterniczki a Agnieszka została
  Mistrzynią Polski w jedynce i w dwójce podwójnej.
W eliminacjach do Międzynarodowych Regat Baltic Cup Marlena  Ertman wygrywając swój bieg zakwalifikowała się do regat w Poznaniu
zajmując:
II miejsce w dwójce bez sterniczki na dystansie 500m
i V miejsce w dwójce bez sterniczki na dystansie 2000m.


...
Marlena Ertman swoją karierę sportową związaną
z wioślarstwem rozpoczęła w I klasie gimnazjum nr 10 w 2002 roku.
Od pierwszej klasy jej wychowawczynią była
 mgr Elżbieta Mikołajewska, była wioślarka, nauczycielka wychowania fizycznego w Zespole Szkół nr 5,
która zaraziła Marlenę i jej koleżankę z klasy Ewelinę Dębicką zapałem do uprawiania tego pięknego a zarazem ciężkiego sportu.